Për një kohë të kufizuar, përfito 4 muaj FALAS në një plan të ri vjetor.

Rishikimi i temës së Divi WordPress

Rishikimi i temës së Divi WordPress
6 mars 2023

Divi është një nga temat më të njohura të WordPress në dispozicion sot. Është përdorur nga shumë profesionistë të internetit dhe blogerë për të krijuar faqe interneti mbresëlënëse. Ky artikull do të ofrojë një përmbledhje të thelluar të temës Divi dhe veçorive të saj. Ne do të shqyrtojmë se sa e lehtë është për t'u përdorur, çfarë e bën atë të dallohet nga temat e tjera të WordPress dhe të mirat dhe të këqijat e saj. Për më tepër, ne do të shqyrtojmë komentet e përdoruesve për t'ju ndihmuar të vendosni nëse Divi është zgjedhja e duhur për faqen tuaj të internetit.

Divi WordPress Theme

Divi është një temë e fuqishme, me shumë qëllime e WordPress e krijuar për të ndihmuar përdoruesit të krijojnë faqet e internetit mahnitëse me lehtësi. Është ndërtuar me një ndërtues vizual të faqeve me tërheqje dhe lëshim që e bën personalizimin e faqes suaj të internetit të shpejtë dhe të lehtë. Tema ofron gjithashtu një sërë paraqitjesh dhe modulesh të para-ndërtuara, duke u dhënë përdoruesve mundësinë për të ndërtuar shpejt faqet e tyre duke ruajtur kontrollin mbi elementët e dizajnit. Për më tepër, Divi ka qindra opsione personalizimi si zgjedhja e shkronjave, paletat e ngjyrave dhe më shumë. Kjo i lejon përdoruesit të personalizojnë faqen e tyre pa pasur njohuri ose përvojë kodimi. Së fundmi, Divi përfshin veçori të optimizimit të SEO që ndihmojnë në rritjen e renditjes së motorëve të kërkimit për faqen tuaj të internetit. Në përgjithësi, Divi është një opsion i shkëlqyeshëm për këdo që kërkon një mënyrë të thjeshtë për të krijuar faqe të bukura WordPress pa pasur nevojë për ndonjë ekspertizë teknike.

Pro: Fleksibiliteti, Opsionet e Dizajnit

Fleksibiliteti është një nga veçoritë më të vlefshme të temës Divi WordPress. Ndërtuesi i saj modular i faqeve me tërheqje dhe lëshim u lejon pronarëve të faqeve të internetit të personalizojnë shpejt dhe me lehtësi dizajnin, paraqitjen, përmbajtjen dhe strukturën e faqes së tyre pa pasur nevojë të kodojnë ndonjë HTML ose CSS. Tema gjithashtu mbështet një gamë të gjerë miniaplikacionesh të personalizuara, duke i lejuar përdoruesit të shtojnë funksionalitete shtesë si butonat e ndarjes së mediave sociale ose mbështetjen e bisedës së drejtpërdrejtë. Për më tepër, Divi u ofron përdoruesve një bibliotekë të gjerë të paraqitjeve të paracaktuara që mund të përdoren si pikënisje për ndërtimin e faqeve të tyre. Kjo veçori kursen kohë dhe përpjekje, ndërkohë që i lejon përdoruesit të personalizojnë dizajnin e tyre nga e para nëse dëshirojnë.

Tema Divi WordPress ofron gjithashtu shumë opsione dizajni për përdoruesit që duan më shumë kontroll mbi pamjen e faqes së tyre të internetit. Nga ndryshimi i shkronjave dhe ngjyrave deri tek ndryshimi i imazheve dhe sfondeve të kokës, ka shumë opsione personalizimi në dispozicionin tuaj kur përdorni këtë temë. Plus, ndërfaqja e tij është mjaft e lehtë për këdo që ta përdorë shpejt, kështu që nuk do të keni vështirësi të kuptoni se si funksionon gjithçka. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për një stil minimalist apo diçka më ekstravagante, fleksibiliteti i ofruar nga Divi bën të mundur që të gjithë të krijojnë një uebsajt unik që dallon nga të tjerët.

Kundër: Mbështetje e kufizuar, Kurba e të mësuarit

Mbështetja e kufizuar është një pengesë kryesore e temës Divi WordPress. Nëse po kërkoni udhëzime të hollësishme hap pas hapi dhe ndihmë nga ekspertët, atëherë kjo temë mund të mos jetë zgjidhja më e mirë. Faqja zyrtare e Divi ofron disa dokumentacion bazë, por nëse keni nevojë për më shumë se kaq, do të duhet të kërkoni diku tjetër. Për më tepër, ai ka një kurbë të pjerrët të të mësuarit pasi ka kaq shumë veçori dhe opsione personalizimi që edhe përdoruesit me përvojë të WordPress mund ta gjejnë veten të mbingarkuar në fillim. Duhet kohë për t'u njohur me ndërtuesin e faqeve dhe të gjitha veçoritë e tij, gjë që mund të jetë dekurajuese për ata që nuk kanë kohë ose durim të mjaftueshëm për ta mësuar atë plotësisht. Për më tepër, nuk ka asnjë mënyrë për të zhbërë gabimet në ndërtuesin e faqeve pasi ndryshimet mund të ruhen vetëm pasi të jenë publikuar. Kjo do të thotë që përdoruesit duhet të jenë tepër të kujdesshëm kur redaktojnë faqet e tyre ose rrezikojnë të humbasin të gjithë punën e tyre nëse diçka shkon keq.

Çmimet dhe paketat

Divi ka tre paketa të ndryshme çmimesh: Paketa Personale, Zhvilluesi dhe Jetëgjatësia. Paketa Personale kushton $89/vit dhe përfshin akses në Divi, tema dhe shtojca shtesë, përdorim të pakufizuar të faqes në internet, mbështetje premium dhe përditësime automatike. Paketa e Zhvilluesit kushton $249/vit ose një tarifë një herë prej $499. Ai përfshin gjithçka në paketën Personale plus mundësinë për të përdorur Divi në një numër të pakufizuar faqesh interneti për veten ose klientët tuaj (përveç nëse e përdorni për qëllime komerciale). Së fundi, paketa Lifetime kushton ose një tarifë një herë prej $249 ose një plan me pesë pagesa prej $199/vit. Ky opsion ju jep akses gjatë gjithë jetës në Divi, si dhe të gjitha përditësimet e ardhshme të temave dhe produktet e reja të lëshuara nga Elegant Themes.

Kur bëhet fjalë për ndërtimin e faqeve të WordPress me Divi, përdoruesit kanë dy opsione shtesë: faqet e vetë-strehuara ose faqet WordPress.com përmes shërbimit pritës të vetë Elegant Themes të quajtur ET Web Hosting Plus. Faqet e strehuara vetë kërkojnë që përdoruesit të blejnë emrin e tyre të domenit dhe planin e pritjes të ndara nga Temat Elegante ndërsa WordPress.com i lejon ata të funksionojnë më shpejt faqen e tyre pasi nuk kanë nevojë të blejnë ndonjë shërbim jashtë asaj që ofrohet nga Temat Elegante . Çmimet ndryshojnë në varësi të opsionit të pritjes që zgjidhni, por variojnë nga falas (WordPress) deri në rreth $100+ në muaj (vetë-strehimi).

Personalizimi dhe Përdorshmëria

Përdorshmëria është një veçori e rëndësishme e çdo teme të WordPress, dhe Divi dallohet në këtë drejtim. Me ndërfaqen e tij intuitive të tërheqjes dhe lëshimit dhe opsionet fleksibël të personalizimit, përdoruesit mund të krijojnë lehtësisht një faqe interneti që duket saktësisht ashtu siç dëshirojnë. Tema përfshin gjithashtu paraqitje të parapërgatitura për t'ju ndihmuar të filloni shpejt. Kur bëni ndonjë rregullim ose ndryshim, funksioni i shikimit të drejtpërdrejtë ju lejon të shihni se si do të duken ndryshimet tuaja përpara se t'i publikoni. Kjo e bën personalizimin e faqes tuaj të lehtë dhe efikase. Për më tepër, Divi vjen me një bibliotekë miniaplikacionesh që mund të përdoren për të shtuar elementë të tillë si imazhe, meny, rrëshqitës dhe më shumë – duke ju dhënë edhe më shumë kontroll mbi pamjen dhe funksionimin e faqes suaj të internetit.

Vlerësimet dhe Vlerësimet e Klientëve

Vlerësimet dhe vlerësimet e klientëve janë tregues kryesorë të cilësisë së një produkti. Shqyrtimet nga klientët ofrojnë njohuri që mund të ndihmojnë blerësit e tjerë potencialë të marrin një vendim të informuar dhe gjithashtu shërbejnë si reagime për krijuesit.

Kur bëhet fjalë për temën Divi WordPress, nuk ka mungesë të rishikimeve dhe vlerësimeve të klientëve. Shumica e rishikimeve janë ose shumë pozitive ose të përziera, me shumë njerëz që thonë se po kërkonin një ndërtues temash si Divi për vite me radhë përpara se ta gjenin më në fund. Shumë përdorues e shohin funksionin e ndërtimit të faqeve me tërheqje dhe lëshim të Divi jashtëzakonisht të dobishëm, së bashku me koleksionin e tij të gjerë të paraqitjeve dhe shablloneve të përgatitura paraprakisht. Një tjetër veçori e shkëlqyer është dizajni intuitiv i Divi, i cili lejon edhe përdoruesit fillestarë të kenë kontroll të plotë mbi paraqitjen e tyre pa pasur nevojë të zhyten në kodin HTML ose CSS.

Në përgjithësi, shumica e komenteve të klientëve e vlerësojnë temën e Divi WordPress mjaft lart, me shumë që vlerësojnë lehtësinë e saj të përdorimit, veçoritë e gjithanshme, opsionet fleksibël të personalizimit, bibliotekën mbresëlënëse të paraqitjeve / shablloneve dhe ekipin mbështetës të përgjegjshëm – duke e bërë atë një nga pretendentët kryesorë në tregun e temave të WordPress sot.

konkluzioni

Tema Divi WordPress është një mjet tepër i fuqishëm dhe i gjithanshëm për dizajnerët e uebit. Është i lehtë për t'u përdorur, ka një përzgjedhje të gjerë opsionesh personalizimi dhe mbështetet nga një prej ekipeve më me përvojë në industri. Biblioteka e madhe e komponentëve, moduleve dhe shablloneve bën të mundur krijimin e faqeve të internetit mahnitëse shpejt dhe me lehtësi. Ekipi mbështetës ofron ndihmë ekspertësh kur nevojitet, duke siguruar që përdoruesit të përfitojnë sa më shumë nga përvoja e tyre me Divi. Në përgjithësi, Divi është një zgjedhje e shkëlqyer për çdo përdorues të WordPress që kërkon një sistem dizajni intuitiv me shumë veçori për të punuar.

Si përfundim, tema Divi WordPress ka shumë gjëra për të. Lista e tij gjithëpërfshirëse e veçorive e bën të lehtë personalizimin e faqes suaj të internetit pikërisht ashtu siç dëshironi, pa pasur nevojë të shqetësoheni për kodimin ose trajtimin e zgjidhjeve komplekse softuerike. Gama e gjerë e komponentëve, moduleve dhe shablloneve ofrojnë fleksibilitet të mjaftueshëm për t'i dhënë edhe dizajnerëve më kreativë të ueb-it shumë opsione kur dizajnojnë uebsajtin e tyre të ëndrrave. Me shërbimin e saj të cilësisë së lartë ndaj klientit dhe përditësimet e besueshme, kjo temë sigurisht që do të jetë një element kryesor në portofolet e shumë bizneseve të suksesshme për vitet në vijim.

Lini një Përgjigje

sqAlbanian